Alaphilippe vyhral na Clasica San Sebastian

Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) si minulý víkend priniesol svoju vynikajúcu formu z Tour de France do Španielska a vyhral tak San Sebastian Classic. Jediný skutočný súper sa ukázal byť Mollema (Trek Segafredo), s ktorým zápasil v šprinte. Pár v závere preteku predbehol všetkých ostatných súťažiacich a bol mimo ohrozenia. Dostali sa dokonca aj ďaleko pred tých, ktorí boli pred pretekmi najväčšími favoritmi.

Multi-talentovaný Alaphilippe

Alaphilippe a Mollema si počas posledných ôsmich kilometrov vytvorili 30 sekundový náskok a Francúz mal šprint pod kontrolou od začiatku do konca. Za ním skončil spomínaný Mollema a bronz si odniesol Anthony Roux z tímu FDJ, o kvalitách ktorého svedčia aj jeho aktuálne výsledky, na ktoré si môžete vsadiť tu. Preteky boli poznačené aj nehodou, ktorá prišla len 20 kilometrov pred cieľom. Egan Bernal z Tímu Sky a Mikel Landa z Tímu Movistar, ktorí boli nehody účastní, boli prevezení do nemocnice s fixáciou na krku. Alaphilippe svojou výhrou len potvrdil svoju stále rastúcu reputáciu jedného z najvšestrannejšie talentovaných jazdcov. Francúzsky cyklista povedal, že vedel, že očakávania pretekov súhlasili s jeho jazdeckými schopnosťami, ale napriek tomu neočakával, že sa mu podarí zvíťaziť. Navyše sa podľa vlastných slov ani necítil veľmi dobre po náročnom Tour de France, no snažil sa zostať sústredený a vydať zo seba maximum.

Finálový súboj bol o spolupráci

Vo svojom vyhlásení francúzsky reprezentant tímu Quick-Step Floors vyjadril veľkú vďaku svojim tímovým kolegom, ktorí ho počas dňa ochraňovali, pomáhali mu a verili v neho. Dodáva, že vďaka tomuto víťazstvu je veľmi šťastný, pretože San Sebastian je preňho špeciálny pretek a je preňho cťou ukončiť túto časť sezóny ďalším krásnym prvenstvom. Strieborný Mollema povedal, že s Alaphilippem sa mu počas finálového vedenia spolupracovalo dobre. Na jednokilometrovej rovinke spoločne nabrali dosť veľkú rýchlosť a vytvorili si výrazný náskok pred ostatnými. Mollema hovorí, že potom to už bolo len medzi nimi dvoma – no ako všetci vedia, Alaphilippe je na šprinte veľmi rýchly. Mollema dodáva, že sa naňho snažil najmä v posledných dvoch kilometroch zavesiť, no napriek tomu bol rýchlejší ako on. Vedúce duo malo na poslednom vrchole 15 sekundový náskok, ktorý sa čoskoro zdvojnásobil vďaka ich kombinovanému úsiliu a nedostatku spolupráce jazdcov za nimi. S cieľovou čiarou vo výhľade sa Alaphilippe presunul dopredu a využil svoju schopnosť presvedčivého šprintu na to, aby získal ďalšie pôsobivé víťazstvo.

sk_SK