Marcel Kittel a Katusha-Alpecin sa dohodli na ukončení kontraktu

Some of the links in this article are "affiliate links", a link with a special tracking code. This means if you click on an affiliate link and purchase the item, we will receive an affiliate commission. The price of the item is the same whether it is an affiliate link or not. Regardless, we only recommend products or services we believe will add value to our readers. By using the affiliate links, you are helping support our Website, and we genuinely appreciate your support.

Marcel Kittel a Katusha-Alpecin ukončili kontrakt s okamžitou platnosťou. Kittel zmluvu podpísal na začiatku roku 2018, ale nedarilo sa mu na pravidelnej báze víťaziť. Kittel mal kontrakt ukončiť na konci tejto sezóny, no odhlásil sa z Tour of California a Tour de Yorkshire. Vyhlásil, že na jeho žiadosť sa s tímom Katusha-Alpecin vzájomne dohodli na predčasnom ukončení jeho aktuálnej zmluvy. Aspoň to Kittel napísal na tímovú stránku.

Rozhodnutiu predchádzalo dlhé zvažovanie Pre Kittela išlo o proces dlhého rozhodovania, ktoré mu prinieslo množstvo otázok týkajúcich sa jeho ďalšieho osobnostného i profesionálneho smerovania, čo je preňho dôležité. Uvádza tiež, že cyklistika je jeho vášeň a jeho láska k bicyklom nemizne, no taktiež vie, čo od neho profesionálna cyklistika vyžaduje a taktiež to, že sa od neho očakáva úspech. Stávkovanie na cyklistiku je tak pre jeho fanúšikov momentálne už nereálne. Kittel však vraj verí, že každý človek má svoje silné i slabé stránky a je dlhým procesom vyrovnávať sa s nimi v rámci tímu, kde musí byť silný a úspešný. Posledné dva mesiace sa Kittel cítil vyčerpaný a v takom štádiu podľa jeho slov nebol schopný trénovať ani súťažiť na tom najvyššom stupni cyklistiky. Preto sa rozhodol dať si prestávku a venovať čas sebe, popremýšľať o svojich cieľoch a plánoch do budúcnosti.

Nie je to prvý raz

Kittel sa v takejto pozícii už raz ocitol. V roku 2015 sa on a tím Giant-Alpecin rozdelili pred koncom sezóny po katastrofálnom roku na cestách. Cyklista potom prišiel do QuickStep Patricka Lefevereho a užil si dve nesmierne úspešné kampane. Avšak s nástupom Fernanda Gaviriu, ktorý bol v tej dobe ďalším Lefevereho šprintovým projektom, Kittel odišiel na nové miesto a dostal sa ku Katushe. Na začiatku roku 2018 sa tento krok javil ako ideálny pre všetky zainteresované strany. Kittel mal podporu tímu a Katusha mala stále vedúceho Alexandra Kristoffa. Kittel však dosiahol len dve víťazstvá a nedokončil Tour de France – preteky, kde predtým vyhral 14 etáp. V auguste ukončil sezónu odvolávajúc sa na zdravotné problémy a situácia sa zdala byť na dobrej ceste, keď začiatkom tohto roka zvíťazil. No to sa nakoniec ukázalo ako planá nádej, keďže v posledných mesiacoch jeho forma neustále upadala.

 

Najväčšia výzva kariéry

Kittel poďakoval tímu za podporu a pripustil, že od cyklistiky si dá pauzu, kým sa mu nepodarí opäť sa dostať do formy. Zvlášť vyzdvihol tímový personál, ktorých vidí ako najlepších a najťažšie pracujúcich ľudí. Vyjadril tiež ľútosť, že sa mu nepodarilo pozdvihnúť tímovú vášeň lepšími výsledkami v pretekoch. Váži si tiež vraj podporu sponzorov a partnerov. Kittel dodáva, že jeho rozhodnutie sa viaže k jeho skúsenostiam, že zmeny vedú k novým cestám a príležitostiam. Napriek všetkým neistotám má dôveru, že nakoniec nájde nové šance a výzvy. Rád by vraj v budúcnosti ďalej jazdil a teší sa na to, čo príde. Dodáva, že aktuálny stav vníma ako najväčšiu výzvu svojej kariéry, ktorú s nadšením prijíma.

en_US