Froome po júnovej kolízii späť na bicykli

Letné Critérium du Dauphiné sa u Froomea skončilo kolíziou. Britský profesionálny jazdec sa vyjadril, že je skvelé byť znova na bicykli. Cyklista z Team Ineos na svojej sociálnej sieti uverejnil selfie dokazujúcu, že znova brázdi domovské cesty na juhu Francúzska. Stalo sa tak v nedeľu a bolo to prvý raz, čo si od brutálnej nehody na Critérium du Dauphiné znova sadol na bicykel. Brit v júni na spomínaných pretekoch jazdil časovku, keď v klesaní stratil kontrolu a narazil do tvrdého stĺpa, pričom utrpel mnohopočetné zranenia, ktoré mohli ohroziť jeho kariéru.

Niekoľko zlomenín a veľa stratenej krvi

Okrem zlomeniny stehennej kosti si britský jazdec spôsobil aj fraktúru lakťa, hrudnej kosti a stavcov a stratil tiež približne také dva litre krvi. Po tom, ako bol letecky (vrtuľníkom) prevezený do nemocnice a jeho nebezpečný úraz vo veľkom ovplyvnil aj fanúšikov a ich stávky na cyklistiku. Po prevoze strávil nejaký čas v intenzívnej starostlivosti a v nemocnici dokopy strávil približne tri týždne predtým ako bol prepustený. Odvtedy jazdil len vnútri a na stacionárnom bicykli. No okrem toho sa mu podarilo dostať sa aj na miestny velodróm, kde si odjazdil niekoľko kôl, čo mu aspoň trochu pripomenulo skutočné jazdenie na bicykli. Froome čelil ďalšej malej zdravotnej prekážke aj na začiatku septembra, kedy musel podstúpiť operáciu pravého palca po tom, ako si doma poškodil šľachu pri nehode s kuchynským nožom.

Už na konci tohto roka by chcel pretekať

Aj napriek už spomínaným ťažkostiam sa Froome nevzdáva. Našťastie sa k jeho fanúšikom dostalo viacero pozitívnych noviniek o pokračovaní jeho kariéry. Froome totiž na začiatku mesiaca potvrdil, že sa pokúsi vrátiť na post-sezónne preteky. Malo by sa tak stať na konci tohto roka. 34-ročný jazdec má víziu, že by sa mu mohlo podariť získať v poradí už piaty titul prestížnej Tour de France. Pokúsi sa o to už budúcu sezónu. Dodal k tomu, že následne bude súťažiť aj na Olympijských hrách, ktoré sa majú odohrať v Tokyu.

sk_SK