Gilbert je pred Majstrovstvami sveta vo výbornej pozícii

Some of the links in this article are "affiliate links", a link with a special tracking code. This means if you click on an affiliate link and purchase the item, we will receive an affiliate commission. The price of the item is the same whether it is an affiliate link or not. Regardless, we only recommend products or services we believe will add value to our readers. By using the affiliate links, you are helping support our Website, and we genuinely appreciate your support.

Po tom ako vynechal Tour de France, sa Phillippe Gilbert vrátil späť do cyklistiky v dobrom zdraví a uchmatol hneď výhry na GP Pino Ceremi, etapovú výhru na Tour de la Wallonne, druhé miesto na San Sebastian a na nedeľnej londýnskej klasike RideLondon Classic previedol veľmi agresívnu jazdu. Všetko to je súčasťou jeho plánu znovu sa nadchádzajúcich Majstrovstvách sveta obliecť do dúhového dresu.

Gilbert má za cieľ vyhrať dúhový dres po druhýkrát vo svojej kariére (prvýkrát sa mu to podarilo v 2012). Jeho príprava bola preto náležitá – jazdec sa zúčastnil a ešte zúčastní mnoho jednodňových pretekov a veľké etapové etapy ako Tour de France a Vuelta a España sa do jeho harmonogramu proste nedostali. Ďalším dôvodom za týmto rozhodnutím je aj lokalita majstrovstiev – na druhej strane mláky v meste Richmond, Virginia. Cyklista preto neotáľa s prípravou a odchádza do USA o niečo skôr ako ostatní jazdci. Potrebuje totiž čas na aklimatizáciu a maximalizovanie svojich šancí.

S Girom v nohách má Gilbert splnenú podmienku zúčastniť sa jedných veľkých pretekov za rok. Tie so svojimi vysokými nárokmi mu podľa neho umožňujú udržať jeho formu na správnej úrovni. Jazdec tak môže teraz v plnej spokojnosti odísť na druhú stranu mláky s vedomím, že pre formu spravil čo sa len dalo. Spomínané víťazstvá navyše naznačujú, že sa mu v stratégii zatiaľ celkom darí.

Jeden z Gilbertových tímových riaditeľov, Max Sciandri, si je vedomý toho, čo príprava na severoamerické Majstrovstvá sveta vyžaduje. Sám sa ich zúčastnil späť v roku 2003 a vtedy skončil na 31. mieste. Sciandri rovnako súhlasí aj s vynechaním Vuelty. Gilbert je v takej dobre forme, že trojtýždenný náročná Vuelta by mu mohla skôr viac ublížiť ako priniesť osohu. Takéto preteky sú vhodné skôr pre cyklistov, ktorých forma nie je ešte úplne ideálna a majú za cieľ si ju vylepšiť. To však nie je Gilbertov prípad.

Minuloročné Majstrovstvá sveta v Španielsku patrili Kwiatkowskemu, pričom okrem Gilberta prišiel na krátko aj náš Peter Sagan. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie tentokrát. Lokalita pretekov na východnom štáte USA by mohla mnohým jazdcov spôsobiť problémy. Mesto Richmond má relatívne horúce letá a vysokú vlhkosť, čo pre cyklistiku nevytvára úplne najlepšie podmienky. V septembri by sa navyše aj mohol spustiť dážď.

Domáci fanúšikovia vrátane stávkovej kancelárie bet365 budú predovšetkým držať palce Saganovi. Gilbertovi však tiež prajeme veľa šťastia a nech sa jeho príprava stretne s očakávanými výsledkami.

sk_SK