Na góly bohaté stretnutie Trenčínu s Trnavou (3:3)

Sobotňajší zápas Trenčínu s Trnavou rozhodne patril medzi tie divácky zaujímavejšie. Oba tímy sa postarali o strelenie aj inkasovanie troch gólov a zápasu navyše nechýbala ani riadna dávka drámy. O výsledok sa doslovne bojovalo až do poslednej minúty.

Prvý polčas

To, že Trenčín a Trnavu momentálne delí v tabuľke iba rozdiel dvoch miest a jedného bodu, bolo vidno aj v ich vzájomnom zápase, ktorý bol veľmi vyrovnaný. Tím hostí (Trnava) sa do stretnutia vrhol s hádam väčšou vervou, keďže sa z gólu (po strele Antona Slobodu) mohol tešil už v piatej minúte. Trenčín ale príliš nezaháľal a po 13. minútach bolo vyrovnané. Trenčín: Trnava – 1:1. Domáci neskončili pri jednej akcii a o ďalších jedenásť minút sa trafil medzi brvná bránky Trnavy Jakub Paur. Trenčín teda po krátkej chvíli kompletne otočil situáciu a prevzal vedenie. To ale nemalo dlhého trvania. Trnava sa ešte pred koncom prvého polčasu postarala o vyrovnanie a oba tímy odišli do šatní s výsledkom 2:2.

Druhý polčas

Prestávkou povzbudení hostia sa necelých desať minút po odpískaní dostali do vedenia (po opätovnom góle Ivana Schranza). Tu sa začal zápas dramatizovať. Pod tlakom hrajúci Trenčín sa všemožne snažil dostať stav zápasu pod kontrolu a vyslobodiť sa z nepriaznivej situácie. Už keď sa všetko javilo byť stratené a vstúpilo sa do nastaveného času, šťastena vystrelila a Trenčín po zázračnej strele Lawreancea vyrovnal. Hostia sa nestihli čudovať. Jasné tri body sa v momente stratili z dohľadu a Trnava sa nakoniec musela uspokojiť iba so ziskom jediného bodu.

Pri spätnom pohľade bolo Trenčanom jasné, že vôbec nemuseli bojovať o vyrovnanie. V druhom polčase sa strana domácich ocitla v nejednej šanci a strelenie kontaktného gólu bolo viackrát na dosah. Hádam aj naopak. Ak by bol Trenčín schopný vyťažiť pozitívny výsledok zo všetkých šancí, tak by sa mohol radovať z víťazstva. Tak či onak, stalo sa a oba tímy môžu byť šťastné z aspoň bodového výsledku.
Trenčín sa v nasledujúcom zápase túto sobotu ocitne proti štvrtej Myjave. Myjava má celkom našliapnuté, keďže v poslednom stretnutí sa jej podarilo poraziť bývalých majstrov Slovanistov. Stávkové kancelárie na čele s http://extra.bet365.com/news/sk/ však veria aj napriek dobrým výsledkom Myjavy viac Trenčínu. Vzájomná bilancia týchto tímov hovorí práve v prospech futbalistov spod hradu. Kto si myslíte že zo stretnutia odíde víťazne – Myjava alebo Trenčín?

sk_SK