Kwiatkowski očakáva úspešnú sezónu

Cyklista tímu Omega Pharma-QuickStep Michal Kwiatkowski je po prelomovej sezóne 2013 pripravený vstúpiť do tej novej s rovnakým nasadením. 23-ročný jazdec zažil minulý rok veľmi úspešnú sezónu, pričom sa postaral aj o niekoľko pôsobivých víťazstiev – napríklad na svojej prvej Tour de France obsadil 11. miesto. Počas celej sezóny bol jeho výkon konzistentný a na začiatku roku sa ocitol dokonca i na vedúcej pozícii tímu na pretekoch Tour de San Luis.
Aktuálne výsledky Kwiatkowskeho sa s postupom roka čoraz zlepšovali – na Tirreno-Adriatico vyhral tímovú časovku a sám skončil štvrtý. Neskôr sa na pretekoch v Ardenách umiestnil dvakrát v najlepšej pätke, nasledoval úspech na Tour de France a ďalšia vyhraná tímová časovka na Majstrovstvách sveta.

“Oproti minulému roku sa chcem trochu zlepšiť. Na sezónu 2013 mám veľmi dobré spomienky a teraz v seba verím omnoho viac. Mojim súčasným cieľom je dobre zajazdiť na Tirrene, byť v čo najlepšej forme na Ardenách a znovu sa zúčastniť na Tour de France,” povedal Kwiatkowski.

Aj napriek iba jednému minuloročnému individuálnemu víťazstvu na Majstrovách Poľska si je Kwiatkowski vedomý toho, že vďaka konzistentnému výkonu na individuálnych aj tímových pretekoch má veľký potenciál. Športové tipy na jeho dobré výsledky v sezóne 2014 preto nebudú pre nikoho veľkým prekvapením.

 

sk_SK