Motorola naskakuje na trend skladacích telefónov

Motorola by už v lete mala predstaviť nový model telefónu, ktorý by mal byť konkurenciou pre Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Ich spoločnou črtou by mala byť možnosť telefón zložiť.

Pôjde o oživenie ikonického modelu Razr?

Motorola je súčasťou čínskeho elektronického giganta – značky Lenovo. V rámci samotnej značky Motorola je naplánované predávať skladacie mobilné telefóny už toto leto. Dizajn tohto modelu by sa však mal výrazne odlišovať ako od Samsungu Galaxy Fold (ktorý mimochodom debutoval len nedávno), tak aj od Huawei Mate X, ktorý bol predstavený na MWC show v Barcelone. Zariadenie by malo byť takmer s určitosťou oživením Razr a podľa niektorých zdojov by sa cena mala pohybovať vo výške približne 1500 dolárov. Začiatok predaja v lete umiestňuje Motorolu do stredu – Galaxy Fold má predaje naplánované na 26. apríla a Mate X v polovici roka. Nám je len ľúto, že nie je možné podávať niečo ako športové stávky na to, ktorý model bude najúspešnejší.

Menší displej

Na rozdiel od Galaxy Fold a Mate X, ktoré predstavujú zas o niečo väčšie rozmery displejov, Razr sa o pravdepodobne zmenší, a to aj v porovnaní s originálnou veľkosťou pôvodného modelu Razr. Dizajn by mal mať aj niekoľko výhod. Jednou z nich je napríklad ochrana displeja v prípade, že je telefón zložený. Ak skutočne bude odrážať pôvodný telefón, nový model by mohol byť aj kompaktnejší ako jeho “súperi”. Je však nejasné, či zákazníci budú chcieť svoje displeje skladať a ešte viac zmenšovať. Samsung a Huawei stavajú na hypotéze, že ľudia preferujú možnosť väčšieho displeja.

Len na úspechu Razru stavať nemôžu

Originálny Motorola Razr bol jeden z najikonickejších modelov telefónu vôbec. Bol to práve on, kto pomohol značke Motorola žať úspech počas niekoľkých rokov, a to najmä za starej éry vyklápacích telefónov. Nový Razr vtedy stál 500 dolárov a bol to jeden z najúspešnejších telefónov v histórii – predalo sa viac ako 50 miliónov kusov, a to len v priebehu prvých dvoch rokov od jeho debutu. Na druhej strane, Motorola sa dnes už nemôže spoliehať len na úspech Razru, najmä vzhľadom k tomu, že trh s mobilnými telefónmi sa odvtedy vyvíja raketovým tempom. Čo sa týka nie tak vzdialenej histórie značky, v roku 2012 Motorolu kúpil Google, no o dva roky neskôr ju predal Lenovu.

sk_SK