Mourinho má novú prácu v televízii

José Mourinho dostal novú prácu. Bude uvádzať ruskú TV show. Mala by sa týkať futbalu, najmä Ligy majstrov. Táto úloha pre bývalého trénera Manchestru United znamená návrat na obrazovky. Už aj minulé leto spolupracoval s moskovskou sieťou ľudí počas Majstrovstiev sveta 2018, ktoré sa konali v Rusku. Show by mala začať 7. marca.

Na svete je už aj promo

Svetlo sveta už uzrelo už aj promo video tejto show, ktorú bude vysielať Ruská televízia. Bude niesť názov On the Touchline (v preklade Na postrannej čiare) a jej prvotné video bolo natočené v Rusku, ktoré Mourinho nedávno navštívil. Počas svojho výletu sa tiež vybral na hokejový zápas, kde sa ujal úvodného vhodenia puku na buly, no táto jeho akcia skončila jeho nepríjemným pádom. Vo vyhlásení Ruskej televízie, ktorá sa prezentuje aj pod skratkou RT, sa môžeme dozvedieť, že nová show bude ponúkať unikátnu analýzu zápasov Ligy majstrov očami portugalského trénera, ponúkne tiež náhľad na najviac diskutované témy či problémy vo futbale a možno dostaneme aj nejaké profesionálne tipy na online stávkovanie.

Na projekte bude pracovať do začiatku júna

Prvá časť programu bude odvysielaná po odohraní prvého kola zápasov a Mourinho bude pokračovať vo svojej úlohe až do finále, ktoré by sa malo konať 1. júna 2019. 56-ročný Portugalčan, ktorý má za sebou úspešnú trénerskú kariéru, tak teraz bude môcť ukázať aj svoje verbálne a komunikačné zručnosti. Manchester United Mourinho opustil len v decembri minulého roka, a to s okamžitou platnosťou. Na pozícii trénera ho nahradil Ole Gunnar Solskjær, ktorý zatiaľ vyhral 10 zápasov z jedenástich. Mourinho striktne odmieta kritiku jeho pôsobenia v Manchestri United, ktoré trvalo dva a pol roka. Tvrdí, že ľudia netušia, čo sa v klube dialo v zákulisí, a preto by nemali súdiť. Jeho zmluva mala pôvodne trvať tri roky a pred jej podpisom Mourinho trénoval v FC Chelsea, v Reale Madrid a napríklad aj v Inter Miláne.

sk_SK