Najvyšší bungee jumping na svete sa nachádza v Macau

Ak ste milovníkom adrenalínu a radi by ste vyskúšali niečo naozaj extrémne, máme pre vás tip. Je ním svetovo najvyšší bungee jumping v Macau, z ktorého sa stala jedna z turisticky najvyhľadávanejších atrakcií mesta. Tí, čo ho vyskúšali, ho popisujú ako nezabudnuteľný zážitok. Zoskok z veže AJ Hackett Macau Tower začína nádherným výhľadom na celé mesto. Niet divu, veď odvážni účastníci skáču z výšky takmer 233 metrov…

Čínske Vegas

Mesto Macau je situované len kúsok od Hong Kongu – cesta loďou trvá asi hodinu. Toto turisticky obľúbené mesto je tiež známe ako čínske Las Vegas. Cudzincov láka svojím leskom, pôvabom i gamblingom. Môžete tu veľa vidieť a taktiež máte veľa možností rôznych aktivít. Ale AJ Hackett Macau Tower Bungee Jump sa stal dôležitou súčasťou zoznamu miest, ktoré v meste musí každý návštevník vidieť a zažiť. AJ Hackett, ktorý bungee jumping spopularizoval a jeho meno je súčasťou názvu atrakcie, je doslova závislým na extrémnych a adrenalínových športoch. Je zakladateľom Macau Tower Bungee Jump a pracoval naozaj tvrdo na tom, aby sa extrémny zoskok stal realitou. Sám totiž vedel, že hoci pre niekoho je napínavé už len tipovanie na výsledky športových udalostí napríklad na bet365, istá skupina ľudí potrebuje skutočnú adrenalínovú zábavu – presne ako on. 

Skok je drahý, no nezabudnuteľný

Skok z Macau Tower má jedinečný a nadčasový dizajn so špeciálnou šnúrou tvarovanou ako oštep. Tým sa má zabezpečiť, aby sa skoky mohli organizovať za každých poveternostných podmienok a bolo pritom zamedzené kontaktu s vežou. Skokani dokonca majú príležitosť absolvovať aj nočné skoky, ktoré sú k dispozícii v lete i v zime. Pre záujemcov sú ponúkané rôzne balíky, ktoré si môžu zakúpiť. Táto atrakcia však nepatrí k tým lacným. Najväčší balíček služieb stojí takmer 500 dolárov, čo je približne 430 eur. V ňom máte okrem skoku zarátané aj tričko, fotky, videozábery a vstupné na vežu. Balíček štandardných služieb vás vyjde na 430 dolárov, takže asi 370 eur. Ten však fotky a videá zo skoku neobsahuje. Ak by ste si niečo podobné ale predsa chceli vyskúšať, no vaša peňaženka vám to nedovoľuje, môžete dať šancu aj  atrakciám Skywalk alebo Tower Climb, čo sú ďalšie lákadlá, ktoré veža ponúka. Obe sú to taktiež úžasné atrakcie, ktoré vám umožnia byť aspoň nachvíľku súčasťou veže Macau Tower.

sk_SK