Neistá budúcnosť niektorých (nielen) hráčov v Arsenale

Anglický futbalový klub Arsenal Londýn sa v poslednej dobe trošku trápi. Nielen fanúšikovia tohoto klubu ale aj samotné vedenie tímu si je vedomé, že situáciu treba riešiť. Ako to už poznáme zo sveta športu, ak je fanúšik nespokojný, tak sa to odrazí na návštevnosti a podpore tímu, čo sa prenáša na financovanie a manažment. Preto vám prinášame horúce novinky z diania v tomto klube.

Miešanie hráčov

Arsenal v poslednom období dlhom okolo jedného roka predal viacerých dobrých hráčov a urobil razantné zmeny v súpiske tímu. Mnohí odborníci a stávkové sa zhodujú, že ani výsledky superligy sa nedajú ľahko uhádnuť dopredu, ak sa robia takéto zmeny. Aj samotní hráči sa dostávajú pod tlak, keď je situácia okolo vedenia medializovaná a novinári často kladú otázky na telo.

Sánchez a Özil

Dvaja známi hráči, ktorí sa ukázali v dobrom svetle aj počas majstrovstiev, kedy reprezentovali svoje krajiny, čilský útočník Alexis Sánchez a pôvodom nemecký futbalista Mesut Özil, ktorý hrá v zálohe, sa musia mať na pozore. Obaja majú zmluvy do júna 2018. Niekedy cez leto 2017 by mali prebehnúť rokovania s vedením o ich ďalšom osude.

Názor hráčov a trénera

Sánchez sa dal počuť, že chce zostať v Londýne v klube, ktorý má mentalitu nastavenú na víťazstvá. Z jeho slov sa špekuluje, že sa možno uberá smerom do Chelsea. Pre anglické denníky sa vyjadril, že je šťastný v Londýne, ktorý je domovom ako pre Arsenal, tak pre Chelsea, a že chce zostať na jednom mieste. Páči sa mu, že v Londýne sú dva veľké kluby, ktoré bojujú o tituly. Tréner Wenger reagoval pozitívne na Sánchezove slová a dodal, že ako mnohí hráči aj Alexis iba túži po víťazstve v šampionáte. Na druhej strane Özil zase takticky mlčí, takže si necháva dvere a možnosti otvorené. Odborníci špekulujú, kam povedie jeho futbalová kariéra po skončení zmluvy v Arsenale.

Ani šéf to nemá isté

Okrem hráčov sa víri voda aj okolo trénera klubu. Arsène Wenger, ktorý tento rok oslávil už 67. narodeniny, si nie je istý svojou budúcnosťou, nakoľko pod jeho 21-ročným vedením klubu síce dosiahol mnoho úspechov, ale posledných pár sezón sa zdá, že sa jeho tím trápi a fanúšikovia tiež. Na viacerých zápasoch sa objavujú plagáty a transparenty s nápismi, ktorými si ľudia žiadajú jeho odstup.

Pár zákulisných debát

Situácia okolo Wengera je zamotaná a vedenie zatiaľ nevydalo žiadne oficiálne stanovisko. Sám Wenger iba sľubuje, že čoskoro prinesie viac svetla do tohto problému, ale zdá sa, že tým chce iba umlčať zvedavcov. Útočník Arsenalu s číslom 9, Lucas Pérez, ktorý je pôvodom zo Španielska, vypustil informáciu, že zatiaľ Wenger nič nekomunikoval smerom k hráčom, ale že sa zdá, že ešte nechce opustiť svoju pozíciu. Posledných pár zápasov sa tímu nedarilo, keďže z deviatich zápasov až šesť prehral. Okolnosti, ktoré zohrávajú úlohu v celom dianí sú zahalené rúškom tajomstva a v blízkej budúcnosti sa očakáva viac bližších a hodnoverných informácií, ktoré ukážu, aký osud čaká famózneho trénera Arsèna Wengera.

sk_SK