Nová hra pre fanúšikov wrestlingu

Začiatkom tohto februára vyšla hra, ktorá určite poteší priaznivcov bojových športov. Ide o hru WWE 2K17, ktorú predstavila spoločnosť 2K Games. Prvá verzia hry vyšla v roku 2013 a verzia WWE 2K17 pre PC/Windows je teda už štvrtou v poradí z dielní tejto spoločnosti. Názov hry vymyslelo štúdio Yuke, ktoré sa venuje wrestlingovým hrám už dlhé roky. Vývoj pod podporený štúdiom Visual Concepts.

Prostredie a prepojenie so skutočným športom

Autori sa posnažili a vytvorili naozaj reálne pozadie celej hry. WWE 2K17 pre PC/Windows rozširuje možnosti predchádzajúcej verzie WWE 2K16. Vývojári chceli zachytiť reálne zápasy a aspekty skutočných bojov WWE a NXT zápasníkov. Hráčom tak približujú čo najreálnejší pocit zo súboja. Aktuálne výsledky skutočných zápasov môžete sledovať napríklad na https://extra.bet365.com/news/sk/. Autori sa s hrou vymazlili a dávajú možnosť si vybrať zo širokej škály reálnych wrestlerov, či už legiend alebo nových nádejných ašpirantov. Spomenieme pár mien ako The Rock, John Cena, Chris Jericho a je možnosť vybrať si aj ženské bojovníčky ako Sasha Banks, Paige a iné.

Rozšírené možnosti

Tvorcovia išli ešte ďalej. Okrem klasickým úderov a chmatov je možnosť protivníka zraziť k zemi, odhodiť ho a prípadne použiť pomerne širokú škálu rôznych predmetov v boji. WWE 2K17 pre PC/Windows v sebe zahŕňa tisíce nových animácií a pohybov. Čo je ešte viac zaujímavé je to, že sa boj nemusí odohrávať len v ringu. Hráč je pri určitých okolnostiach nútený prenasledovať protivníka až do davu, mimo ring, na schodišti a pod. Hra sa tak pre mnohých stáva ešte viac atraktívnejšou a zábavnejšou.

Rôzne módy hrania

Hra ponúka ako single player mód, tak aj multiplayer mód pre dvoch hráčov. Ďalej je tu mód, tzv MyCareer (z angl. moja kariéra), ktorý je asi najviac obľúbený medzi hráčmi. Ide o to, že hráč tu vedie svojho žiaka, trénuje ho a tak získa slávu. Vývojári zašli až tak ďaleko, že je možné počas hrania formovať charakter vybratého wrestlera. Počas rozhovorov s médiami si hráč vyberá odpovede, čo môže viesť až k potýčke a zápasu mimo scény. Je možnosť ísť až pred súdny tribunál a absolvovať súdny proces. Ďalej sa dá ešte pred reálnym zápasom v ringu docieliť to, že počas prípravy v šatne sa vyvolá roztržka a boj začína ešte pred vstupom do ringu.

Technické aspekty a systémové požiadavky

Verzia pre PC / Windows vyzerá pekne hratelne a čo sa týka technológií, tak používa tie isté ako predchádzajúce vydanie. Súboje vyzerajú reálne, zápasníci, ktorí sa dajú vybrať nadchnú fanúšikov a hra má energický soundtrack, ktorý zložil rapper Puff Daddy. Čo sa týka požiadaviek, tak sú odporúčané tieto parametre: Intel Core i7 3770K 3.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, grafická karta 4 GB GeForce GTX 770/Radeon R9 290 alebo lepšia, 50 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10. Minimálne požiadavky: Intel Core i5 3350 3.30 GHz/AMD FX-8150 3.6 GHz, 4 GB RAM, grafická karta 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7770, 50 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10.

sk_SK