Prešov sa nedokázal vzoprieť dominancii Myjavy

Posledný augustový víkend bol svedkom stretnutia jedného z najlepších a jedného z najhorších tímov Fortuna ligy – Spartak Myjava verzus FC Tatran Prešov. Prešov to nemal v žiadnom prípade jednoduché. Myjavci predvádzajú konzistentne dobrý výkon už od svojho príchodu do najvyššej ligy a nedávajú sa zahanbiť ani v zápasoch so smotánkou slovenského futbalu. Inak sa nestalo ani v stretnutí s Prešovom, kedy kopaničiari zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0.

Prvý polčas

Paradoxne, napriek pozitívnemu výsledku pre Myjavu to bol Prešov, ktorý bol na začiatku zápasu aktívnejší. Za prvých pätnásť minút si hostia (Prešov) majúci územnú prevahu dokázali vypracovať jednu nebezpečnejšiu akciu – tá bola našťastie pre domácich zlikvidovaná brankárom Hruškom. Táto akcia bola nasledovaná gólom Prešovu z ofsajdu (gól sa samozrejme neuznal). Myjave netrvalo dlho a čochvíľu sa prebrala k životu aj ona. Najprv pohrozila dvomi neúspešnými útokmi a zakrátko na to sa hlavičkou presadil kapitán Kóňa. Písala sa 26. minúta a Myjava viedla 1:0.

Druhý polčas

Prešov uvedomujúci si svoju pozíciu sa hneď po odpískaní druhého polčasu vrhol do útoku na myjavskú bránku. Strela z kopačky Rolinca ale smerovala mimo. Nasledujúca časť zápasu bola charakteristická vzájomnými útokmi súperov, pričom s pribúdajúcim časom bolo čoraz viac na ihrisku cítiť narastajúcu nervozitu. Toto napätie sa v poslednej minúte riadneho hracieho času takmer pretavilo v moment radosti hostí – Dupkala sa dostal k šanci pred brankárom Hruškom, no ten zákrok zlikvidoval. Myjava sa tak mohla tešiť z víťazstva 1:0.

Tréner Prešova, Stanislav Varga, bol po zápase napriek prehre celkom spokojný s výkonom svojej jedenástky. Podľa jeho slov si Myjava zabezpečila výhru v štandardných situáciách a nebyť jedinej chyby Prešova, zápas by sa skončil nerozhodne. Vo futbale však práve ide o takého momenty. Všetky tímy sa môžu popýšiť podobne kvalitnými hráčmi a o výsledkoch rozhodujú už iba detaily. Tentokrát boli detaily priaznivejšie pre Myjavu.

Výsledky superligy (dostupné aj na bet365) momentálne pasujú Prešov na predposlednú priečku tabuľky. Na druhej strane, Myjava sa nachádza na štvrtom mieste iba vďaka horšiemu pomeru gólov ako tretí Ružomberok. Tabuľke momentálne kraľuje Žilina. Prešov ale ešte nemusí vešať hlavu – liga je iba na svojom začiatku a do svojho konca tímu z východu ešte ostáva mnoho času a príležitostí. Za pol roka sa situácia môže úplne obrátiť.

 

sk_SK