Quintana rokuje o trojročnom kontrakte s tímom Arkea-Samsic

Spolupráca Naira Quintanu a tímu Movistar tento rok končí, a to trojročnou zmluvou s Arkéa-Samsic, ktorá by mala byť na stole v roku 2020. Zahraničným médiám sa podarilo zistiť, že aktuále dojednávania medzi Quintanom a jeho súčasným tímom neskončili úspechom. Arkéa Samsic bol prvý tím, ktorý si s kolumbijským cyklistom okamžite po Paris-Nice sadol a začal vyjednávať. Manažment tímu Arkéa a Quintana sa  stretli v Monaku a tím predostrel víziu Quintanovej budúcnosti. Dohoda však ešte nebola ratifikovaná a transfery sa môžu oficiálne odhaľovať až od prvého augusta. Napriek tomu sa očakáva, že zmluva je už v podstate takmer istá.
Ide aj s bratom

Quintana bol v tíme Movistar od svojho debutu na WorldTour roku 2012. V posledných rokoch však jeho frustrácia vzrastala, čo ovplyvňovalo spokojnosť tímu, fanúšikov aj jeho samého. Celé sa to odrazilo na jeho výkonoch, ktoré vplývali na stávky na cyklistiku (napríklad na https://extra.bet365.com/news/sk/ostatnesporty/porte-predpoveda-triumf-thomasa).  Nevyhral Grand Tour od roku 2016 a Movistar nástojčil na nasadzovaní hneď viacerých hráčov na Tour de France. Obe strany preto pravdepodobne považujú za krok vpred práve ukončenie spolupráce. Kolumbijčan ale nebude jediným členom Movistar, ktorý z tímu odíde. Arkéa sa snaží podpísať si tiež spoluprácu s Winnerom Anaconom, predošlým šampiónom Giro d’Italia a Vuelta a España. Mladší brat Naira Quintanu, Dayer, ktorý v minulosti tiež súťažil za Movistar, sa v roku 2020 pravdepodobne rovnako ako jeho brat presunie do Arkéa-Samsic. Ďalším pretekárom, ktorý by francúzsku skupinku mal doplniť, je Diego Rosa. Talian strávil svoje posledné štyri súťažné roky v Team Ineos, ale od Vuelta a España 2017 nebol zvolený za jazdca, ktorý by mal nastúpiť na Tour de France. Jeho kariéra začala stagnovať.

Transfery sa týkajú viacerých

Arkéa-Samsic by taktiež do svojho tímu chcela získať talentovaného Fernanda Barceló. Ten má len 23 rokov a aktuálne figuruje v Euskadi Basque Country-Murias. Barcelóvi sa podarilo vyhrať etapu Val d’Isere na minuloročných pretekoch Tour de l’Avenir. Vďaka tomu na seba upriamil pozornosť hneď niekoľkých tímov WorldTour. Quintana ale nie je jediným profesionálom, ktorý opúšťa Movistar. Už na začiatku tohto roka sa písalo o tom, že Mikel Landa by sa mohol presunúť do Bahrain-Merida. Zmluva bola odsúhlasená na konci roka 2018, približne v tom čase ako prišlo rozhodnutie McLarenu o tom, že sa stane spolusponzorom na rok 2020. K Landovi sa pripojí Pello Bilbao z Astany, pričom Enric Mas a Jakob Fuglsang by sa mali presunúť do Movistar. Richard Carapaz, víťaz Giro d’Italia by mal Movistar opustiť a nastúpiť do Team Ineos.

sk_SK