Sklamaná Serena Williamsová v tomto si v tomto roku už pravdepodobne nezahrá

Hádam každý očakával na tohtoročnej US Open víťazstvo Sereny Williamsovej – ona však nevyhrala. Americká tenistka vypadla v semifinále pod raketou Roberty Vinciovej a prišla tak o unikátnu šancu stať sa štvrtou ženou v histórii, ktorej sa by podarilo získať všetky prestížne tituly počas jednej sezóny. Američanka je svojou prehrou podľa slov jej trénera tak frustrovaná, že tento rok si už možno ani nezahrá.

Otáznik nad morálkou Williamsovej

Serenin súčasný tréner, Patrick Mouratoglou, vyjadril nad jej súčasnou morálkou určité obavy. V rozhovore pre ESPN povedal, že tenistka bola podobne frustrovaná aj po augustovej prehre v Toronte, ale nakoniec sa jej kvôli silnej túžbe zvíťaziť na US Open podarilo rýchlo zotaviť a vrátiť späť do tréningu. Teraz je to ale iné. Tento rok si Serena na svoje konto pripísala tri zo štyroch grandslamových víťazstiev a nedávna prehra ponúka otázku, čo by ju v zbytku sezónu mohlo motivovať (keď má všetky hlavné turnaje za sebou).

Zbytok sezóny 2015

Ak sa dovtedy nič nezmení, tak Serena by sa mala na budúci víkend objaviť na turnaji China Open a neskôr v októbri vo finále WTA v juhoázijskom Singapure. Jej nastúpenie je ale prinajmenšom otázne, keďže od onej prehry sa Williamsová na kurt ešte stále nevrátila. Jej sklamanie by sa dalo opísať ako jedno z najväčších v histórii ženského tenisu. Je ešte o to horšie, že nenasadená Vinciová sa predtým nikdy nedostala za brány štvrťfinále žiadneho významného turnaja a Williamsová mala na konte víťazstvá všetkých štyroch predošlých grandslamových turnajov. Zaujímavosťou je aj fakt, že Williamsová po prehre povedal svojmu trénerovi, že jej sezóna nie je vôbec dobrá. To si výhre pri troch zo štyroch víťazstvách grandslamových turnajov nemôže povedať len tak hocikto. Jej tréner ju ale zastáva a podporuje ju v jej vysokých očakávaniach.

34. narodeniny

Serena oslávila minulú sobotu svoje 34. narodeniny. Počas svojej úspešnej kariéry nazbierala úctyhodných 21 grandslamových titulov, čo ju delí jedno víťazstvo od Steffi Grafovej (22) a ďalšie tri od celkovej rekordmanky Margaret Courtovej (24). Aj napriek poslednej prehre ostáva Serena svetovou jednotkou v kategórii žien a je veľkou favoritkou na víťazstvo finále WTA (ak samozrejme nastúpi). Fanúšikovia spolu jej spolu s bet365 budú držať palce a želať skorý návrat na tenisové kurty.

sk_SK