Spartak Myjava remizoval v prvom predkole Európskej ligy

Spartak Myjava remizoval v prvom predkole Európskej ligy

Zrak fanúšikov slovenského futbalu sa určite okrem prebiehajúceho Euro šampionátu vo Francúzsku upriamil vo štvrtok, 30. júna,  na zápas prvého predkola Európskej futbalovej ligy. V rakúskom Mödlingu sa postavil domáci tím Admira Wacker Mödling proti kopaničiarom z Myjavy. Spartak Myjava hral s týmto súperom nerozhodne 1:1, a preto sa nasledujúci zápas, ktorý je naplánovaný na 7. júla, ponesie v duchu dravosti a obetavosti zvíťaziť. Aktuálne dianie z rôznych športových udalostí ako aj výsledky superligy ponúka viacero internetových športových stránok, napríklad bet365.

Myjavský Spartak

Pre tím z Myjavy, ako aj pre celé mesto je úspech z postupu Spartaka do predkola Európskej ligy neopísateľným zážitkom. Mnohí hráči a fanúšikovia túžili po futbalovej Európe, ale o tomto sa im ani nesnívalo pred pár rokmi. Úspech tohto malého klubu je preto určite známkou kvality a húževnatosti celého tímu.

Do predkola postupoval Spartak Myjava z tretieho miesta Fortuna ligy. Lepšími mužstvami boli len AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava. Prvá účasť kopaničiarov je zásluhou dvoch pánov trénerov. Na začiatku sezóny tím viedol Norbert Hrnčár, ktorý však prestúpil trénovať mužstvo do Ružomberka. Vystriedal ho Mikuláš Radványi, ktorý doviedol tím k vytúženému postupu do vyššej súťaže.

Picture1

Admira Wacker Mödling

Tím z Rakúska skončil v tamojšej lige na štvrtom mieste. Rakúsku ligu vyhral dominantne Red Bull Salzburg. O druhú a tretiu priečku sa delili dva tímy z Viedne. V minulej sezóne si kluby Rapid a Austria Viedeň naozaj navzájom nič nedarovali, ale nakoniec sa prebojovali tesne pod vrchol tabuľky.

Naposledy sa klub  Admira Wacker Mödling predstavil na trávniku pohárovej Európy v sezóne 2012/2013. V druhom predkole si poradili s tímom z hlavného mesta Litvy. Žalgiris Vilnius trochu potrápil Admiru, ale tá vyšla so vzájomných duelov víťazne. V treťom predkole však narazila na Spartu Praha, ktorej vzájomné zápasy vyšli lepšie a vyradila Admiru z ďalšieho postupu.

Zaujímavé je, že celý tím Admiry je rakúskej národnosti. Preto aj jeho fanúšikovia sa tešia na to, čo prinesie ďalší zápas. Hráčom koučuje tréner Ernst Robert Baumeister, 59-ročný rodený Viedenčan, čo rovnako posilňuje národnú hrdosť tohto tímu. Najväčšími posilami mančaftu určite sú Peter Žulj, Dominik Starkl a Toni Vastić.

Picture2

Ohlasy po zápase

Tréner Spartaka Myjava sa vyjadril, že je spokojný s výsledkom. Aj keď bol presvedčený, že celé stretnutie bol Spartak aktívnejší, že to mohlo skončiť víťazne pre Myjavu, tak je rád, že v prvom dôležitom zápase jeho tím obstál a predviedol kvalitný výkon. Hráčom prízvukuje, že toto bola len polovica úspechu, že sa treba sústrediť na domácu odvetu.

Autor prvého gólu Admiry, Eldis Bajrami bol trošku sklamaný. V prvom polčase sa mu zdalo, že jeho tím hrá lepšie, čo sa aj odzrkadlilo na skóre. V druhej polovici však Myjava začala hrať lepšie a po niekoľkých kontrách sa jej podarilo streliť vyrovnávajúci gól.

sk_SK