Top 5 inteligentných kusov oblečenia pre športových fanatikov

Top 5 inteligentných kusov oblečenia pre športových fanatikov

Technika, ktorú v rámci športu nosíme na sebe, nemôže byť vytvorená mimo aktuálnych módnych trendov. Po športových hodinkách, bezdrôtových slúchadlách a rôznych aplikáciách sa trh obohatil o ďalší typ športových doplnkov. Ide o chytré oblečenie. To už je dostupné po celom webe a veľké značky ako Google, Samsung, Hexoskin či Under Armour sa pretekajú v hľadaní spôsobov, ako spraviť naše tričká tak inteligentnými ako naše telefóny.  Ponúkame vám prehľad inteligentného oblečenia pre fanatikov do športu, ktoré je na trhu práve teraz.

1. Nohavice na jógu Nadi X 

Tým, ktorí jógu zatiaľ ešte necvičili, sa môžu zdať správne pohyby príliš náročné. V minulosti ste za účelom naučiť sa tieto pózy museli navštevovať hodiny jógy, kde vás viedol certifikovaný tréner alebo trénerka. Dnes je však všetko inak, pretože nové nohavice Nadi X boli vyvinuté tak, aby trénera nahradili. Majú totiž schopnosť povzbudiť vás, aby ste sa do správnej pozície dostali a aj sa v nej udržali. Na to slúžia jemné vibrácie v oblastí bokov, kolien a členkov. Napriek tomu, že na jógu vám stačia už len inteligentné nohavice, so športovými tipmi si ešte stále musíte poradiť sami. Nadi X môžete synchronizovať so svojím mobilom pomocou zariadenia Bluetooth. Po cvičení vám aplikácia dokonca poskytne spätnú väzbu.

2. Athos Core

Spoločnosť Athos je v rámci produkcie inteligentného oblečenia dosť popredu. Ich šortky a košele sú doplnené senzormi, ktoré dokážu počas vášho cvičenia merať rôzne veličiny. Athos Core dokáže merať vašu svalovú aktivitu, tep a taktiež aj dychovú frekvenciu. Senzory predstavujú malé kapsule prilepené k oblečeniu. Spárovanie s vašim smartfónom je aj v tomto prípade možné cez Bluetooth.

3. Bežecké ponožky Sensoria Running Socks 2.0

Značka Sensoria prináša inteligentné ponožky, ktoré dokážu detailne monitorovať beh. Zároveň poskytujú informácie o diaľke, tempe, čase i o bežeckom štýle. Ich tajomstvo sa ukrýva v troch senzoroch, ktoré dokonca merajú tlak vyvinutý na chodidlo počas behu.

3. Tenisky HOVR Connected Sneakers

Tenisky dizajnované spoločnosťou Under Armour poskytujú prémiový komfort a pocit nulovej gravitácie. Okrem toho automaticky sledujú a zaznamenávajú štatistiky vášho športového výkonu. Je možné ich synchronizovať s jednoducho ovládateľnou aplikáciou, ktorá poskytuje rozšírené štatistiky o vašej fyzickej kondícii v reálnom čase. Tenisky dokonca dokážu merať chôdzu tak, aby napomáhali minimalizovať riziko zranenia.

5. Tričko The Tech Shirt od Hexoskin

Z dielne Hexoskin vychádzajú športové časti oblečenia, ktoré sú schopné merať vašu tepovú frekvenciu, kalórie, objem a frekvenciu dýchania, kroky, kadenciu a dokonca i spánok. Všetko toto je možné vďaka komplexnému zapojeniu. Oblečenie od Hexoskin je vyrobené z veľmi kvalitných talianskych textílií, ktoré v sebe ukrývajú malé zariadenie umiestnené v tajnom vrecku na tričku. Dostupné sú verzie s dlhým i krátkym rukávom pre ženy i mužov. Pripojenie má opäť na starosti technológia Bluetooth.

 

sk_SK