VC Malajzie z Hamiltonovho pohľadu

Priaznivci F1 určite netrpezlivo sledovali cez víkend VC Malajzie. Závod priniesol pekný divácky zážitok aj druhé miesto pre Lewisa Hamiltona, ktorý sa aj s istou dávkou šťastia dostlal tesne pod vrchol stupňa víťazov. Víkend na okruhu v Sepangu bol náročný a jazdcom, ktorý bol lepší než Hamilton bol Max Verstappen. Ten sa tešil z prvenstva a priniesol do svojho tímu Red Bull vytúžené prvenstvo.

Stav po Malajzii

Vo svetovom rebríčku sa Hamiltonovi podarilo zvýšiť si náskok od Sebastiana Vettela o 34 bodov. Vettel je jeho rival z Ferrari, takže majú v Mercedese čo robiť, aby Hamilton čo najlepšie obstál v nasledujúcich 5 závodoch. Ak sa to Hamiltonovi podarí, tak získa už svoj 4. titul. Podrobné štatistiky a výsledky sa dajú hravo nájsť napr. na https://extra.bet365.com/news/sk/Hamilton síce nevyhral, ale druhé miesto mu zaručilo potrebné body na udržanie prvenstva v celkovom hodnotení.

Lewis Hamilton a Sebastian Vettel - VC Malajzie

Prvých 5 priečok v tabuľke

Hamilton má po 7 víťazstvách už 281 bodov. Druhý je teda Vettel s 247 bodmi a tretiu priečku obsadil fínsky jazdec Mercedesu, Valtteri Bottas s 222 bodmi. Vidíme, že títo traja sú horúci kandidáti na zisk titulu, nakoľko štvrté miesto už stráca viac ako 100 bodov na Hamiltona. Na štvrtom mieste je Daniel Ricciardo z Red Bullu so 177 bodmi a piaty je Kimi Raikkonen z Ferrari, ktorý má 138 bodov. Do konca sezóny zostáva ešte 5 závodov, takže uvidíme, ako jednotlivý pretekári odjazdia a ako sa prerozdelia body.

Problémy s monopostom

Hamilton pre novinárov prezradil, že mali technické problémy s jeho vozidlom. Vyhol sa podrobnostiam, ale čo sa mu nepodarilo zatajiť bolo to, aký bol sám prekvapený, že sa mu podarilo závod skončiť na druhom mieste. Ďalej priznal, že by sa podobná situácia nemala v ich tíme opakovať. Mercedes patrí medzi top svetové stajne a to, čo sa dialo v zákulisí jednoducho nepatrí na podujatia Veľkých Cien, povedal pre tlač. Nech ale bolo s monopostom hocičo, nakoniec to nemohlo byť až také zlé, keď sa mu podarilo získať druhé miesto.

Ako to vidí Hamilton

Je pozitívne, že aj keď je na prvom mieste v tabuľke, tak s určitou dávkou pokory jazdec priznal, že sa má stále čo učiť a zlepšovať. Na okruhu v Sepangu preveril svoj stroj a zistil niekoľko chýb, takže sa technici v Mercedese asi zapotia, kým všetko vyladia podľa jazdcových predstáv a súčasných možností. Do nasledujúcich závodov zostáva pár dní a tím Ferrari si určite dá záležať, aby Mercedesu ich snahu čo najviac zmaril. Sebastian Vettel je v skvelej forme a na Hamiltona stráca len pár bodov. Môžeme sa tešiť na súperenie týchto rivalov.

stupne víťazov VC Malajzie

sk_SK